پایگاه اطلاع‌رسانی «معــاونت تبلیــغ و امور فرهنگــی حــوزه‌های علمیــه» | تبلیغ یکی از اصلی‌ترین و مهمترین ابزارهای دین مبین اسلام است که از دیرباز برای پیشبرد و نشر معارف اسلامی توسط مبلغان دین انجام می‌شد. سیره‌ای که از پیامبران، امام و بزرگان دین سینه به سینه منتقل شده و تا عصر حاضر به ما رسیده است. «حضرت امام خامنه‌ای»
برگزیده‌ها
صفحه اصلی > اخبار > آرشیو اخبار 


معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

سفر حجت‌الاسلام والمسلمین ملانوری به استان خراسان جنوبی

 

حجت‌الاسلام والمسلمین ملانوری معاون تبلیغ و امور فرهنگی در ادامه سفر خود به استان‌ها جهت گسترش مدارس امین با هیئت همراه به استان خراسان جنوبی سفر کردند.

به گزارش روابط عمومی «معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه»، معاون تبلیغ و امور فرهنگی در سفر به استان خراسان جنوبی جهت بازدید از مدارس سفیران هدایت به شهر قاین سفر کردند.

 
حجت الاسلام والمسلمین ملانوری در جلسه‌ای که امام جمعه شهرستان و مسئول سفیران هدایت به همراه کادر و اساتید مدرسه و طلاب هجرت و امین حضور داشتند شرکت نمودند.
 
معاون تبلیغ و امور فرهنگی در این جلسه بیان داشتند: به فرموده خداوند متعال در آیه شریفه «وَ ما كانَ الْمُؤْمِنُونَ لِيَنْفِرُوا كَافَّةً فَلَوْ لا نَفَرَ مِنْ كُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طائِفَةٌ لِيَتَفَقَّهُوا فِي الدِّينِ وَ لِيُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذا رَجَعُوا إِلَيْهِمْ لَعَلَّهُمْ يَحْذَرُونَ» سزاوار نيست كه همه‌ مؤمنان (به جهاد) رهسپار شوند، پس چرا از هر گروهى از ايشان دسته‌اى كوچ نمى‌كنند تا در دين فقيه شوند و هنگامى كه به سوى قوم خويش باز گشتند، آنان را بيم دهند تا شايد آنان (از گناه و طغيان) حذر كنند.
 
از این آیه استفاده می‌شود که مبلغ باید اهل علم و مطالعه باشد. باید دانش کافی را در حوزه دین داشته باشد تا بتواند اندرزهای دینی موردنیاز را به مردم بدهد. در جلسه اخیر شورای عالی حوزه‌های علمیه نیز بر جنبه علمی مبلغان تاکید فراوان شده است و علمای بزرگوار ما انتظار دارند طلاب و مبلغین با مطالعه فراوان پاسخگوی مسائل فکری مردم باشند و بتوانند به نیازهای دینی آنان پاسخ دهند. 
ایشان همچنین بیان داشتند: یکی از شاخص‌های مبلغان موفق، ارتباط با خداوند و معنویت است. مبلغین باید در کنار علم و دانش کافی از معنویت و اخلاق دینی برخوردار باشند تا بتوانند در مردم تأثیر بگذارند. آنچه ما را در عرصه تبلیغ موفق می‌کند و میزان تأثیر گذاری سخنان ما را بیشتر می‌کند اخلاق و معنویت است. 
ایشان خاطر نشان کردند: مبلغان باید اهل ارتباط با مردم باشند و روش‌های ارتباط و جذب را بدانند.همچنین ایشان باید به خدمات اجتماعی نیز توجه داشته و در حوادث و وقایع مهم حضور فعال داشته باشند که این امر باعث اقبال مردم به حوزه‌های علمیه و روحانیت خواهد شد.

زمان : پنج شنبه ١١ دی ١٣٩٩ / شماره خبر : ٤١٦٣١٣ / بازدید : 145

توسط : روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

مبلغان | دین‌باوران | هنر آسمانی | محصولات | نرم‌افزارها | ماهنامه
روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیّه